طول مطالعه: 4 دقیقه

آمار کرونا را با ما دنبال کنید. تا کنون ۶۵ میلیون و ۵۹ هزار و ۳۴۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۲۸۰ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۱۱۴ هزار و ۴۵۷ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۷۸ دُز رسید. در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۴۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۷۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

جدول تورم جهانی

۳۸۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. از طرفی تعدادی شرکت در ایران قدمهای اول را برای ساخت مولنوپیراویر برداشتهاند اما چون این دارو ممکن است در آینده موجب سرطان شود یا برای خانمهای باردار مشکل ایجاد کند در اولویت آخر درمان استفاده قرار میگیرد. تا کنون ۵۳ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۱۱۲ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

مجموع بیماران کرونا در کشور به ۷ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۵۸۶ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۳۱۸ هزار و ۸۵۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا درباره داروهای جدید درمان کرونا در کشور گفت: در کمیته علمی درباره داروهای خوراکی پکسلووید و مولنوپیراویر بحث شد و نظر اکثر اعضا این بود که در حال حاضر بیشتر بیماران نیاز به بستری ندارند و تعداد زیادی از بیماران خود به خود بهبود مییابند.

خودرو ملی ترکیه در حال حاضر با این شرایط سخت درگیر نیستیم و حتی افراد مسن، بدون بیماری شدید، بهبود مییابند. به نقل از فارس، رئیس بخش بیماریهای عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: باید صبر کنیم تا ببینیم پس از بازگشت مسافران که برای ایام عزاداری به شهرهای مختلف رفتهاند طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده با مستقر شدن دوباره در محل اصلی زندگی، آمار مبتلایان به چه اندازهای خواهد رسید؟

یکی از دلایل اصلی و مستقیم کاهش شدت موجهای جدید و کاهش آمار بستریها، واکسیناسیون عمومی است. مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از فوت ۱۵ بیمار کووید۱۹ در کشور در شبانه روز گذشته خبر داد. از دیروز تا امروز ۲۴ شهریورماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶۲۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۱۴۴ نفر از آنها بستری شدند. طبرسی تصریح کرد: داروی رمدسیویر که در ایران هم موجود است بر مولنوپیراویر برتری دارد.

مسکن ملی مشهد این دارو در ایران موجود نیست. یک دوره درمان با این دارو در آمریکا حدود ۵۳۰ دلار هزینه دارد. در شبانه روز گذشته ۲۳ استان کشور بدون مرگ و میر کرونا بوده اند. تابستان سال گذشته در همین ایام با موج دلتا مواجه شدیم از هر ۲۰ نفر ۱۰ نفر بستری میشدند و تعداد قابل توجهی هم فوت میکردند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۲۵۸ نفر رسید.

پیام طبرسی افزود: داروی پکسلووید تا ۹۰درصد میزان بستری را کم میکند اما قیمت زیادی دارد. پیام طبرسی با بیان اینکه معمولا آمار مبتلایان در روزهای تعطیل کمتر میشود گفت: در این روزها مراجعه به مراکز و انجام تست کمتر میشود. طبرسی درباره آمار شهر تهران گفت: برخی بیماران شهرهای دیگر در تهران بستری میشوند یا برای موارد دیگر به تهران سفر میکنند اما تعداد بستری ها در تهران به شدت موجهای قبلی نیست.

رئیس بخش بیماریهای عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره کووید طولانی اظهار کرد: از ۵ تا ۲۵درصد بیماران در دنیا درگیر کووید طولانی میشود. بلاگ اخیراً با آدریان فن هوی دونک نایبرئیس طراحی گروه بامو صحبت کرده و او گفته شاید از این جلوپنجره بزرگ در سایر محصولات باواریا نیز استفاده شود. البته فن هوی دونک اشارهای به اینکه خودروی بعدی استفاده کننده از این جلوپنجره چیست نکرده اما گفته بامو قبلاً روی خودروهای سال ۲۰۲۵ و به بعد کار کرده است.

به همین جهت هزینه اثر بخشی پکسلووید توسط قسمتهای مختلف وزارت بهداشت بررسی خواهد شد تا تصمیمات بعدی برای آن اتخاذ شود. طبق تجربه برای اطلاع وضعیت کرونا در روزهای آینده باید منتظر تمام شدن مسافرتهای تابستان و همچنین سفر اربعین باشیم. ما میخواهیم مشتریان بتوانند بامو را در آینه عقب تشخیص دهند. به این ترتیب طراحان و مهندسان پیشبینیهایی درباره نیازهای مشتریان داشتهاند. قضاوت و پیشبینی آنچه که مشتریان در ۲، ۳ یا ۵ سال آینده میخواهند کار پیشگوهاست.

یک دلیل آن ماندگاری ویروس در روده است که با تکثیر موجب ایجاد علائم میشود. با شروع سفرها آمار کرونا دوباره اوج گرفت. برای مثال طراحی که از بهار سال آتی میلادی روانه بازار خواهد شد حدود ۶ سال پیش شروع شده است. طراحی خودرو کار بسیار بسیار سختی است. البته تا آن زمان چیزهای زیادی تغییر خواهد کرد و قمار کردن روی طراحی خودروها کار آسانی نیست. ورود این داروها ممکن است موج جدیدی از درخواستها را برای استفاده آن ایجاد کند در حالیکه ممکن است نیازی به آنها نباشد. ᠎​.

در شبانه روز گذشته ۲۱ هزار و ۶۸۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. اما اگر روند ۱۰ روز گذشته ادامه پیدا کند آمار مبتلایان همچنان کاهشی خواهد بود. برخی مدلها دارای جلوپنجره کلیوی عمودی خواهند بود درحالیکه برخی از نمونههای افقی استفاده خواهند کرد. بامو هر چند سال یکبار بهروزرسانی محصولات خود را انجام میدهد و شاید در آینده محصولات دیگری از جلوپنجره بزرگ استفاده کنند. ما میخواهیم استفاده از این قطعه را کمی گسترش دهیم.

آخرین بروزرسانی در: