طول مطالعه: 4 دقیقه

به گزارش راهبرد معاصر؛ نتایج قرعه کشی ایران خودرو امروز 22 شهریور 1401 اعلام می شود ؛ اسامی برندگان قرعه کشی خودرو های ایران خودرو که در دو طرح فروش فوری و پیش فروش و به دو صورت عادی و ویژه مادران دارای دو فرزند خودروهای خود را در سامانه فروش یکپارچه خودرو از تاریخ 16 تا 19 شهریور ماه 1401 عرضه کرد برروی سامانه فروش یکپارچه خودرو قرار می گیرد.

اپل واچ نسل

در صورت ثبت نام و برنده شدن در قرعه کشی و عدم واریز وجه تا ۲ دوره نمیتوان در طرحهای فروش بعدی شرکت کرد. نکته قابل توجه درباره این مرحله از فروش خودرو در سامانه یکپارچه این بود که حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این قرعهکشی شرکت کردند. همانطور که گفته شد، دیگر ایران خودرو و سایپا مجاز نیستند تا محصولات خود را از طریق سایت خود به فروش برسانند و برای ایجاد شفافیت و افزایش رضایت متقاضیان، تمامی فرایندهای ثبت نام و خرید خودروهای این دو شرکت به عهده سامانه یکپارچه فروش خودرو گذاشته شده است.

برای کلیه طرحهای تا اطلاع ثانوی، محدودیت فاصله زمانی آخرین خرید، از سایر خودروسازها (۴۸ ماهه) ملاک است. از آنجا که به منظور شفاف سازی زنجیره نقل و انتقالات خودرو و جزئیات معاملات آن؛ کلیه اطلاعات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مطابق تبصره ۴ آئین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی در اختیار سامانه جامع تجارت، قرار میگیرد؛ افراد با علم به کلیه مسولیتهای مترتب بر انجام این معامله بر فرد ثبت نام کننده مطابق مشخصات مندرج در سامانه فروش؛ اقدام به ثبت نام کنند.

در صورتیکه تعداد متقاضیان (مادران مشمول) در این بخشنامه، بیش از ظرفیت شرایط فروش باشد، اولویت با مادرانی است که طی دو سال قبل خودرویی دریافت نکرده باشند. در سومین طرح فروش خودرو از طریق سامانه فروش یکپارچه خودرو 4 خودرو در پیش فروش ایران خودرو عرضه شده است که این طرح نیز به دو صورت عادی و ویژه مادران دارای دو فرزند اجرا می شود. امید قالیباف با اعلام این مطلب افزود: بهدلیل درخواست متقاضیان زمان ثبت نام تا ساعت 16 روز شنبه 19 شهریور تمدید شد.

تا قبل از به روی کار آمدن سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، ثبت نام خودروهای سایپا از طریق سایت ثبت نام سایپا انجام می شد که در مقاله زیر ارائه شده است. هنوز زمان اعلام نتایج قرعهکشی خودرو اعلام نشده است. در هر صورت اگر تعداد متقاضیان بیشتر از ۵۰ درصد خودروها باشد، تخصیص خودرو در قالب قرعه کشی صورت میپذیرد و در غیر این صورت، برای تمامی مادران مشمول که شرایط آنها به تایید سازمانهای ذیربط برسند، امکان واریز وجه میسر خواهد شد. ​.

در سومین دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص نزدیک به 60 هزار خودرو عرضه میشود که 50 درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی و 20 درصد ظرفیت به خودروهای فرسوده اختصاص پیدا کرده است. در راستای ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برای مادرانی که فرزند دوم و مابعد آنها پس از تاریخ قانون مذکور متولد شده اند، امکان ثبت نام یک دستگاه از محصولات ایران خودرو به قیمت مصوب، فراهم شده است. با توجه به اعلامیه تازه منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت، تمامی فروش های خودروهای تولیدی باید از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو انجام گیرد و سازمان حمایت از مصرف کنندگان مسئول ایجاد بسترهای لازم است.

آیفون 14 پرو متقاضیان ثبت نام خودرو های ایران خودرو در دو طرح فروش فوری و پیش فروش ایران خودروبا ورود به سامانه فروش یکپارچه خودرو اقدام به ثبت نام خودرو نمودند و اینک جهت مشاهده قرعه کشی خودرو از جمله قرعه کشی خودرو ایر ایران خودرو و دیدن نتایج قرعه کشی خودرو های ایران خودرو روی لینک زیر کلیک کنند. طبق اطلاعیه وزارت صنعت قرعه کشی سومین مرحله فروش خودرو در سامانه یکپارچه ساعت 14 دیروز 21 شهریور 1401برگزار شد که این قرعهکشی با نظارت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان انجام می شود و نتایج قرعه کشی ایران خودرو و سایر خودرو های عرضه شده امروز سه شنبه 22 شهریور 1401 اعلام خواهد شد.  ​​!

در سومین دوره قرعه کشی یکپارچه حدود 60 هزار خودرو عرضه شده که 50 درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی جمعیت و بیست درصد ظرفیت قرعه کشی به خودروهای فرسوده اختصاص می یابد که بر این اساس 6 میلیون و 195 هزار و 732 نفر که جزو طرح جوانی جمعیت و طرح خودروهای فرسوده قرار نمی گیرند بر سر دستیابی به 18 هزار خودرو با هم رقابت می کنند یعنی به طور متوسط از هر 344 نفر یک نفر برنده می شود.

واردات خودرو آزاد شد

ثبت نام این بخشنامهها همزمان با بخشنامه پیش فروش انجام میشود و مشتری میتواند فقط در یک بخشنامه و فقط در سامانه یک خودروساز ثبت نام کند. تارا دستی، تارا اتوماتیک، دناپلاس توربو دستی و دناپلاس توربوشارژر اتوماتیک از گروه ایران خودرو با پیش پرداخت علی الحساب در سامانه فروش خودرو عرضه میشود. اما پیش از این نتایج یک الی دو روز پس از قرعهکشی اعلام میشد و برندگان ۷۲ ساعت فرصت داشتند که وجه خودرو را پرداخت کنند. بر اساس این گزارش پس از دو دوره عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو که در اردیبهشت و تیر ماه امسال انجام شد، سومین دوره عرضه خودرو از روز چهارشنبه گذشته (16 شهریور) آغاز شد.

غیرفعال کردن گارانتی خودرو پس از ۵ ماه و ۱۰۰۰۰ کیلومتر از تاریخ تحویل در صورت عدم مراجعه برای سرویس اولیه. بر اساس اعلام ایران خودرو زمان تحویل خودروها حداکثر خرداد و تیر ۱۴۰۲ خواهد بود. سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تمدید زمان ثبت نام سومین دوره قرعهکشی یکپارچه خودرو خبر داد. ثبت نام فروش فوق العاده 6 محصول ایران خودرو با قیمت قطعی (فروش فوری با موعد ۹۰ روزه) را در شهریور ماه ۱۴۰۱ تا ساعت 16 روز 19 شهیور 1401 ادامه داشت.

آخرین بروزرسانی در: