طول مطالعه: 4 دقیقه

بااینحال، اگر تجربه استفاده از آیفون 12 یا 13 پرو مکس را داشته باشید، در دست گرفتن آیفون 14 پرو مکس احساس آشنایی خواهد داشت؛ چرا که ابعاد و لبههای مربعی آن دقیقا به همان صورتی است که انگشتان شما به آن عادت کردهاند. به طور کلی نقاط قوت این گوشی را میتوان طراحی جذاب، جزیره پویا () و قدرت نرم افزاری بالا عنوان کرد و از سوی دیگر نقاط منفی آن را قیمت بالا (گرانترین آیفون عرضه شده)، بزرگ بودن برآمدگی دوربین و طراحی تکراری در نظر گرفت.

آیفون 14 پرو مکس شرکت اپل همواره مدلهای خود را به عنوان قویترین مدلهای دنیا معرفی کرده است تا قیمت بالای این گوشیها را توجیه کند. 14 ، محصول برجسته اپل در رویداد توانست نظر بیشتر مخاطبان را به خود جلب کند. دوربین اصلی آیفون 14 پرو مکس با ایجاد پیکسلهای بزرگتر میتواند تصاویر با کیفیتی را ثبت کند. این فناوری که کاربران آیفون سالهای زیادی به انتظار آن بودند، با نشان دادن اطلاعاتی مانند زمان و ویجتها هنگام قفل بودن صفحه نمایش، میزان مصرف انرژی باتری را کاهش میدهد. ​ !

با اینحال اگر شایعات مبتنی بر وجود باتری بزرگتر درست باشد، که ضخامت بیشتر 14 پرو مکس نیز این مسئله را تایید میکند، افزایش چشمگیری در مدت زمان نگهداری شارژ وجود خواهد داشت. متاسفانه در بررسی اولیه آیفون 14 پرو مکس ، امکان انجام آزمایشهای لازم برای تعیین عملکرد باتری آیفون 14 پرو مکس وجود ندارد. البته هنوز گوشی آیفون 14 پرو مکس به صورت رسمی عرضه نشده و عملکرد آن در زندگی واقعی مشخص نیست.

خرید گیم تایم 1 ماه
البته این به این معنی نیست که کاربران بتوانند از قاب و کیسهای مخصوص آیفون 13 پرو مکس برای این گوشی نیز استفاده کنند؛ زیرا با اینکه ابعاد این دو گوشی تقریبا یکسان است، اما دوربین پشتی آیفون 14 پرو مکس برآمدگی بیشتری دارد. این به این معنی است که کاربران میتوانند طیف وسیعتری از سبکهای عکاسی را دنبال کرده و از وضوح بالای تصاویر ثبت شده لذت ببرند. همچنین با اینکه تا به امروز شرکتهای مختلفی مانند سامسونگ از قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن به وفور در گوشیهای خود استفاده کردهاند، شرکت اپل امسال برای اولین بار این فناوری را در گوشی 14 خود به کار گرفته است.

شرکت اپل در بخش دوربین نیز تغییرات بزرگی به وجود آورده و برای اولین بار در تاریخ، آیفونی با دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی تولید کرده است. برای مثال، این جزیره پویا () به هنگام پخش موسیقی گسترش مییابد و هشدارها و نوتیفیکیشنها نیز خود را با آن تطبیق میدهند. به عنوان مثال، یکی از قابلیتهای جدید و نوآورانه اپل است که تنها در مدلهای پرو وجود دارد.

ولادیمیر پوتین و همسرش
بهبود و ارتقا در بخشهای مختلف آن مانند دوربین، صفحه نمایش، بریدگی نمایشگر و عملکرد نیز وجود دارد که این گوشی را منحصربهفرد میکند. و اما تغییرات اساسی این گوشی در صفحه نمایش آن دیده میشود که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد. هنگام استفاده از این ویژگی جدید، نرخ نوسازی صفحه نمایش این گوشی، به یک هرتز در ثانیه کاهش مییابد و در عین حال محتوای انتخابی کاربر نیز روی نمایشگر نشان داده میشود.

در بررسی اولیه مشخصات آیفون 14 پرو مکس نیز هوشمند و سریع بودن دوربین در فوکوس تصاویر و تغییر بین ضبط ویدیو و عکاسی ثابت شده است که با توجه به قطعات داخلی پیشرفته، تعجبی ندارد. حال در این بررسی، بیشتر مشخصات آیفون 14 پرو مکس قرار داده شده است که بخشهای مختلف این گوشی را مورد بازبینی قرار میدهد. همچنین جدولی از مهمترین مشخصات فنی 14 تهیه شده است که در ادامه آن را مشاهده خواهید کرد.

قرعه کشی خودرو 1401
جزیره پویا یکی از ویژگیهای جالب و جدید این گوشی است که احتمالا کاربران زیادی آن را دوست خواهند داشت. تاثیر ترکیب پیکسلهای بیشتر را میتوان در بخشهای مختلفی احساس کرد، اما یکی از بهترین آنها توانایی ترکیب و هم سویی پیکسلها برای خلق یک تصویر 12 مگاپیکسلی خواهد بود که جزئیات و کیفیت بهتری را ارائه میدهد. همچنین شرکت اپل توانسته است با استفاده از چیپست جدید وضوح تصاویر خود را حتی در حالت زوم به صورت قابل توجهی افزایش بدهد.

تتلو من يادت نرم به نظر میرسد که شرکت اپل حداقل برای یک سال دیگر نیز از رابط لایتنینگ استفاده خواهد کرد، بنابراین نیازی نیست که کاربران نگران تعویض شارژرهای خود باشند. مطمئنا با پیشرفتهای دوربین این گوشی و عملکرد آن در نور کم و همچنین حالت سینمایی جدید نیز شگفتزده خواهیم شد. به طور کلی با بررسی آیفون 14 پرو مکس میتوان گفت که این گوشی بزرگترین و چشمگیرترین محصول در سری آیفونهای جدید اپل است که متعاقبا با قیمت بیشتری نیز عرضه خواهد شد.

قیمت آیفون 14 پرو مکس چقدر است و چه زمانی عرضه میشود؟ طبق گزارشها، قیمت آیفون 14 پرو مکس از 1099 دلار، معادل 1199 پوند و 1899 دلار استرالیا، شروع میشود که این مبلغ حدودا 100 دلار، کمتر از حد انتظار است. در این حالت، گوشی بدون افت کیفیت و از طریق کراپ کردن حسگر 3 برابری، حد وسط یعنی بین زوم 1 برابر و 3 برابر را ارائه خواهد داد.

بنابراین با اینکه این سنسور، گوشی را ضخیمتر کرده است، اما این مسئله باعث شده که نور لازم برای ثبت تصاویر بهتر فراهم شود. دوربین 48 مگاپیکسلی آیفون 14 پرو مکس با اندازه 1.9 میکرون در واقع بزرگترین سنسوری است که اپل تا به حال در یک گوشی قرار داده است. همچنین در زیر دکمههای تنظیم صدا هیچ درگاهی برای قرار دادن سیم کارت وجود ندارد که این مسئله هنگام رونمایی این گوشی در رویداد، نارضایتی برخی افراد را به دنبال داشت.

آخرین بروزرسانی در: