طول مطالعه: 4 دقیقه

برای مثال در دولت انگلیس در سال 2013، تقریباً 58% قیمت شارژ شده برای هر لیتر پمپ سوخت که به مشتریان فروخته شد، بابت مالیات است. خودروسازان داخلی به دلایلی از جمله سهولت دسترسی مشتریان به محصولات آنها و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا خرید و فروش خودرو در بازار، اقدام به برگزاری قرعهکشی میکنند. سامانه یکپارچه فروش خودرو، سایت متمرکز خرید خودرو است که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور تخصیص خودرو و ثبت نام خرید خودرو ایجاد شده است.

جام جهانی والیبال مهلت ثبت نام در دومین دوره سامانه یکپارچه فروش خودرو در روز ۲۸ تیر ۱۴۰۱ به پایان رسید و نتایج به زودی اعلام خواهد شد. متقاضیان می توانند با اطلاع از قیمت روز محصولات ایران خودرو و در نظر گرفتن بودجه مورد نظر جهت خرید خودرو اقدام کنند. همان طور که مشاهده میشود کشورهای با 700-400 خودرو به ازای هر 1000 نفر جمعیت، بالاترین میزان خودرو را دارند و پس از آن کشورهای ( با 400-200 خودرو به ازای هر 1000 نفر) و کشورهای در حال توسعه ( زیر 200 خودرو به ازای هر 1000 نفر) قرار دارند.᠎​​​​.

هرگونه فروش، فروش فوری، فروش فوقالعاده و پیشفروش خودرو فقط از طریق این سامانه انجام میشود. پیش فروش و ثبت نام محصولات ایران خودرو در طرحهای سه ماهه و یکساله اعلام میشود و بلافاصله بعد از اتمام ثبت نام، قرعه کشی خودرو انجام می شود و اسامی برندگان در سامانه فروش خودرو اعلام خواهد شد. تمام شرکتهای خودروسازی اعم از دولتی و خصوصی باید محصولات خود را از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه کنند و متقاضیان نیز تنها با مراجعه به این سامانه میتوانند برای خرید خودرو اقدام کنند. ​&; ​!

خودرو ملی ترکیه
بدین گونه که متقاضی خرید خودرو صفر میتواند با فروش فوری و نقدی ماشین دست دومخود سریعا و به راحتی به وجه نقد مورد نیاز و یا پیش پرداخت خودروهای موجود در طرحهای پیش فروش ایران خودرو و یا طرح ثبتنام سایپا دست یابد. ایران خودرو ثبت نام پیش فروش خودرو با پیش پرداخت علی الحساب (فروش یکساله با قیمت غیر قطعی - بخشنامه ۴۴۶۷) را در تیر ماه ۱۴۰۱ آغاز کرد.

مسکن ملی قم با توجه به تغیرات صورت گرفته مبنی بر نحوه ثبت نام متقاضیان خرید خودرو از شرکت ایران خودرو و الزام ثبتنام از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو، نحوه و زمان تحویل خودروها توسط خودروسازان به صورت هر سه ماه یکبار و بسته به شرایط هر طرح مشخص شده است. طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با هدف ایجاد شفافیت و امکان عرضه عادلانهتر برای همه خودروهای تولیدی، آغاز به کار کرد.

مفهوم اجرایی اقتصاد مقاومتی به معنای ایجاد نهاد مناسب (مجموعهای از سیاستها، قوانین و تدابیر اجرایی) جهت به حداقل رساندن خطرپذیری (ریسک) اقتصاد ایران در برابر تکانهها و اختلالهای آسیب زننده داخلی و خارجی، بویژه تحریمهای بینالمللی است تا زمینه را برای دستیابی ایران به پیشرفتهای پایدار اقتصادی فراهم نماید. در همین راستا، خودرو۴۵ بستر امن و آسانی برای فروش سریع خودروهای کارکرده بازار فراهم کرده است تا متقاضیان فروش خودروهای دست دوم بتوانند خودرویشان را به صورت رایگان کارشناسی کرده و در کوتاهترین زمان ممکن وجه نقد خودرو را دریافت کنند.

از اردیبشهت ماه ۱۴۰۱ اما روش قرعه کشی، ثبتنام و اعلام نتایج طرحهای فروش ایران خودرو با تغییراتی همراه شده است وبه این صورت که کلیه ثبت نام و قرعه کشی در سامانه یکپارچه فروش خودرو انجام می گیرد. فرم ثبت نام اینترنتی پژو ۲۰۶، پارس سال سفارشی، پژو ۲۰۷، سورن پلاس و دنا پلاس از طریق سامانه ثبت نام یکپارچه خودرو در دسترس است. به گزارش ایمنا، شرایط ثبتنام طرح پیش فروش ایران خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام شد.

خودرو ملی افغانستان فروش فوری خودرو کارکرده و دریافت وجه نقد به صورت آنی، راهکار مناسبی برای تبدیل ماشین دست دوم به خودرو صفر داخلی و خارجی است. در روش فروش فوری خودرو کارکرده توسط خودرو۴۵ و حضور فعالان معتبر بازار، میتوان به راحتی نسبت به خرید خودرو در طرحهای پیش فروش شرکت کرد و نگرانی بابت پرداخت به موقع وجه نقد پس از برنده شدن در قرعه کشی نداشت. به همین دلیل مطالعه چشمانداز جهانی نفت ضرورت دارد تا ببینیم امکان جذب نفت برای تولید داخلی در کجای اقتصاد کشور وجود دارد.

کرونا ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ درصد رشد درآمدهای نفتی ایران طی سال­های 68 تا 91 نیز نوسانات زیادی را نشان می­دهد. که در این میان تقاضای نفت در بخش­های حمل و نقل و تولید برق در کشورهای در حال توسعه اندکی بالاتر از درصد تقاضای جهانی و در بخش صنعت، پایین­تر از درصد تقاضای جهانی است. پیشبینیهای جهانی حقیقی مناطق مختلف جهان در سال 2040 نشان میدهد که هند و چین جایگاه مهمی در اقتصاد جهانی در آینده خواهند داشت. چشمانداز عرضه جهانی انرژی در جهان تا سال 2040 نشان میدهد که سهم نفت در سبد انرژی جهان کمرنگتر شده و به همان نسبت سهم گاز افزایش خواهد یافت.

در راستای این تغییرات، میزان عرضه نفت نسبت به تقاضای آن به سرعت در حال افزایش است. از جمله مهم­ترین متغیرها می­توان به تولید ناخالص داخلی، نرخ تورم، نرخ بیکاری، نرخ ارز، رابطه درآمد دولت با درآمد نفتی و نیز رابطه ارز نفتی با واردات خارجی کشور اشاره کرد. بنابراین در یک جمع­بندی کلی می­توان گفت اقتصاد ایران طی سال­های اخیر دستخوش تغییرات زیادی در زمینه تورم، بیکاری، تولید ناخالص داخلی، نرخ ارز و درآمد نفتی بوده است.

آخرین بروزرسانی در: